L_85

Datová schránka, co všechno do ní bude doručováno???

Ahoj, zřídil jsem si datovou schránku, aby mi nechodily všemožné úřední a podobné dopisy do schránky, ptž. věčně nejsem doma..! 😛 Chci se zeptat, jestli od chvíle zřízení je tato schránka nadřazená „papírové“ korespondenci, nebo zda je nutné se někde registrovat, aby zasílání dokumentů a různých psaní bylo prioritně zasíláno do datové schránky??? Díky!

Odpovědi
Hamon

Ze zakona jsou OVM (organy verejne moci – urady, soudy, exekutori…) povinni dorucovat do datove schranky vse, co systemem projde. Navic v opacnem pripade plati, jako by nic neposlali (samozrejme krom toho, co uz je odeslano).
Toto neplati pro firmy, ktere mohou posilat jak chteji.

ivzez

Úřady jsou sice povinny si zjistit, zda má adresát datovou schránku
a doručovat do ní, ale nespoléhala bych na to, že skutečně zjišťují.

Dostáváte-li od některého úřadu častěji nějakou korespondenci,
radši mu svou datovou schránku oznamte.