dudu

Datová schránka

Zdravím všechny vespolek., máte prosím zkušenosti s instalací datové schránky pro občany, a především jak vlastně tento moderní výdobytek funguje? je to vůbec k užitku?

Nejlepší odpověď
standa

Mrkněte na odkaz viz zdroj níže…

Pro fyzickou nepodnikající osobu je datová schránka v současné době nejspíš zbytečná, ale nevím jaké máte zrovna Vy ´povinnosti´ vůči státním institucím, se kterými byste musel častěji korespondovat…

Zdroj: http://www.da­toveschranky.in­fo/fyzicka-osoba/?PHPSES­SID=5504b09f9d197c24b448­ecdcd32bb820

Kamilovo

Taky v současné době ve firmě řešíme, že bychom si datovou schránku zřídili. Na https://ideaclub­.cz/media/jak-zridit-datovou-schranku-a-k-cemu-slouzi jsem si řečetl návod jak na to a nevypadá to moc složitě. Otázka spíše je, jestli by se nám to opravdu vyplatilo zavést. Myslíte, že je datová schránka efektivnější než klasická pošta?

anonym

Pro soukromou osobu je nejen zbytečná, ale i nebezpečná, protože jakékoliv předvolání do ní zaslané se automaticky považuje za doručené, a z toho pak koukají různé komplikace.

Rozi

není povinnosti si ji pro občana zřizovat. výhoda je,pokud si dopisujete hojně s úřady,hodí se. jinak se nehodí. ani pro listiny, které by vám tam doručoval třeba notář v dědickém řízení, výpis z rejstříku trestů, atd. – listiny se sice mohou vytisknout, ale nemají žádnou právní moc, musíte je na přepážce České pošty ověřit. takže práce navíc, čas a peníze navíc. (poštovní schránka, pronájem p.o.box v praze → www.pobox24.cz