Ronie

Jak zadat datové funkce v excelu?

Ahoj,
potřebovala bych poradit jak zadat funkci do excelu, když zadání zní:

(Zobrazte v buňkách datumy posledních 8 dnů vč. dneška; ve vzorci bude pouze: DATUM, ROK, MĚSÍC, DEN, DNES a jedno číslo – zformátujte do vzorové podoby: 1. ledna 2014)

Vůbec nechápu, jak to mám udělat. Jestli někdo poradí, předem díky za odpověď. :)
Doplňuji:
Funkce DATUM je jasná, do té se zadává rok, měsíc a den, ale nechápu to dnes a jedno číslo. :/ …jako datum takhle zadat umím, ale když to zadám do všech osmi buněk, tak to asi nebude ta správná odpověď, ta funkce se musí asi ještě nějak rozšířit.

Odpovědi
gecco

Vždyť v tom zadání máš prakticky napsanou funkci, kterou potřebuješ, počaáteční datum je 1. 1. 2014 – kde je problém???
;-D
Máš Excel? – tak si ho prostě spusť a podívej se na syntaxi dostupných funkcí (pro datum, čas…).
Doplňuji:
DNES je bezparametrová fce, která vrací akuiální datum (tedy dneska není pro datum 1.1.2014 použi­telná).
´Zapoměl´ bych na ni.
A – ano – fci DATUM musíš „rozšířit“ na datum-1, datum-2…
Prostě dekrementovat…
😉

Pepa25

Funkce DNES() nemá parametry, takže není co řešit 🙂. Hodnotu dá ve formátu datum, takže se lehce dají dny přičítat či odčítat (takže 7 předchozích dnů snad vytvoříš). No a formátování … to snad nemusíme napovídat, ne?