narciska

Dary a sdružení

Ahoj, díky za odpověď ohledně darovací a sponzorské smlouvy. Mám ještě jednu otázku :
když v darovací nebo sponzorské smlouvě ( já sdružení), uvedu, že dar se chová podle §15, odst.1, ( myšleno finační dar), i přesto fyzická osoba si nemůže uplatni dar od základu daně ?
díky za odpověď
Doplňuji:
A co když to ještě doplním, že sdružení je zřízené za účelem „šíření dobré zábavy“ (ř.: pořádání akcí s významnými osobami, pořádání akcí u příležitosti narození známé zpěvačky, atd., atd.), je dar osvobozen ( bráno -akce jako kultura), od daně darovací?

Odpovědi
standa

Pokud si fyzická osoba uplatní jako ´nezdanitelnou část základu daně´ hodnotu poskytnuté daru občanskému sdružení a bude přitom dodržena podmínka, že tento dar musí být alespoň 1.000 Kč nebo 2% ze základu daně této fyz.osoby…, pak by mělo být vše v pořádku.

Viz ustanovení § 15/1 zákona o daních z příjmu