Avatar uživatele
Registrovaný

Dary a sdružení

Ahoj, díky za odpověď ohledně darovací a sponzorské smlouvy. Mám ještě jednu otázku :
když v darovací nebo sponzorské smlouvě ( já sdružení), uvedu, že dar se chová podle §15, odst.1, ( myšleno finační dar), i přesto fyzická osoba si nemůže uplatni dar od základu daně ?
díky za odpověď
Doplňuji:
A co když to ještě doplním, že sdružení je zřízené za účelem "šíření dobré zábavy" (ř.: pořádání akcí s významnými osobami, pořádání akcí u příležitosti narození známé zpěvačky, atd., atd.), je dar osvobozen ( bráno -akce jako kultura), od daně darovací?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud si fyzická osoba uplatní jako ´nezdanitelnou část základu daně´ hodnotu poskytnuté daru občanskému sdružení a bude přitom dodržena podmínka, že tento dar musí být alespoň 1.000 Kč nebo 2% ze základu daně této fyz.osoby..., pak by mělo být vše v pořádku.

----

Viz ustanovení § 15/1 zákona o daních z příjmu

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.