velke V

Darovat krevni plazmu amo nebo ne?

Mate nekdo osobni zkusenost s darovanim krev. plazmy. Jaky je dopad na zdravi? Snizi se mi imunita?

Odpovědi
ahold

Ve středověku byla jedna z léčebných metod tzv. pouštění žilou. Vedlo to k celkovému nabuzení organismu spojené i s psychikou. Člověk byl jakoby nastartovaný, necítil se unavený a byl i trochu euforický.
Při dnešním odběru krve i plazmy jsi pod neustálým dohledem zdravotníků a navíc je ti vracena tvoje vlastní důležitá krevní složka.
Před odběrem budeš se vším důkladně seznámen. Důvod k obavám ze stráty imunity rozhodně není.
Doplňuji:
Na netu najdeš všechny potřebné informace. http://www.uni­caplasma.cz/dar­covstvi-plazmy/prubeh-odberu/

Rocker

Darování plazmy je šetrnější než odběr krve.Imunitu ti určitě nesníží,jen se doporučuje po odběru hodně pít,kvůli doplnění tekutin.Teď mi to vysvětlila manželka,pracuje na transfuzní stanici,kde plazmu odebírají.