Avatar uživatele
Martin87

Darování orgánů po smrti

Vážně uvažují nad koncem. Rád bych potom.daroval orgány a někomu zachránit život.
Šlo by zajit někam k lékaři na vyšetření, kde by zjistil co vše bych mohl darovat? Prostě aby na to měli víc času a využilo se vše, co jde. Třeba po bourackach moc casu nemají.
Jsem zatím docela mladý a měl bych být snad i zdravý.
Pravidelně daruji krev a jsem i v registru dárců kostní dřeně

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4067 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Je to sice fajn, že chcete darovat orgány po své smrti…
Píšete, „jsem zatím docela mladý a měl bych být snad i zdravý“… proto spíše přemýšlejte o uvažování nad koncem. Proč Vás to napadá? Nechejte si někde poradit s tímhle tématem ve Vaší mysli… a koukejte si ty svoje orgány ještě pěkně opotřebovávát po svém = žijte a jste-li mlád a rel. zdráv, soustřeďte se na začátky něčeho nového a průběh toho všeho a nemyslete na jiné konce, než ty dobré .........a zapuďte myšlenky na konce úplné.

Berte to i realisticky, častokrát byste byl možná zklamán z toho, kdo Váš orgán získal.
Takže pokud jste se ještě ze svého života nepokusil vyždímat maximum, zaměřte se na to a nechejte si poradit… i v těchto věcech „učený z nebe nespadl“ ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

V ČR je souhlas s darováním po smrti předpokládán jako automatický, pokud se za života nevyslovíš, že si to nepřeješ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Neviem ako v Českej republike, ale na Slovensku platí, ak písomne nezakážete „rozporcovanie svojho tela“, možno jeho časti použiť na záchranu iného pacienta.
PS.
Bola o tom hádka aj v parlamente, ale zatiaľ neviem o zrušení tohoto právneho ošetrenia.
Doplňuji:
Deli,
takže v oboch republikách je to rovnako, ak nechcete, musíte to písomne zakázať.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sopka

Doporučuji P e l h ř i m o v ..............

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek