obchodnik

Darování krve

Chtěl bych darovat krev. Na co všechno dělají testy, než uznají, že jsem vhodný dárce?

Odpovědi
Jirka

Na všechno!!!

ProDarce.cz

Pokud se chcete o darování krve dozvědět více, navštivte http://www.Pro­Darce.cz kde kromě informací o dárcovství najdete i seznam benefitů pro dobrovolné dárce krve z celé ČR.

Kájina

Já daruji krev jako dobrovolný dárce-zadarmo.Při každém darování musím nejprve vyplnit čestný dotazník. Pak zkontrolujou přes indukční papírek moč ( cukr,bíkloviny,pH ), poté píchnou do prstu na hodnotu myslím že hemoglobinu a pak už jen k doktorovi, kde ti změří tlak, poslechne plíce, zkontroluje uzliny a koukne do krku. Poté jdeš na odběr krve. Při prvním odběru daruješ jen 400 ml. Odeberou i kontrolní zkumavky, ze kterých pak v laboratoři vyšetřují základní biochemii,krevní obraz, srážlivost, HIV, infekční nemoci a další nemoci. Jinak před odběrem se máš vyhnou tučným, alkoholu. Nesmíš mít alergii, rýmu, kašel, opar, a další.