blanž

Darování automobilu

Poradí mi někdo jak napsat žádost k soudu aby mi někdo vrátil dar(jedná se o osobní automobil) děkuji

Odpovědi
cukrar

navštivte právníka,

standa

Vámi zmiňovanou žádost o vrácení daru musíte nejprve adresovat obdarovanému s tím, že buď poukážete na skutečnosti, které prokazatelně ovlivnily vaše rozhodování o (ne)dobrovolném darování auta ap. a nebo se budete spoléhat jen na čestnost obdarovaného, protože auto jste skutečně daroval(a) naprosto dobrovolně a k vrácení auta obdarovaný není nikterak povinován.

Až teprve poté, co marně uplynu lhůta, ve které jste obdarovaného vyzýval k zpětnému vrácení daru a zejména pokud budete schopen prokázat, že před nebo při darování došlo k určitému ovlivnění vašeho rozhodování auto ´darovat´ dobrovolně…, tak pak se obraťte na Policii ČR s podezřením na spáchání trestného činu „podvodu“ nebo „neoprávněného užívání cizí věci“ nebo „krádeže“ ap.

Občansko-právní žalobu, tedy jen vymáhání náhrady škody, nedoporučuji…, protože bude velmi problematické prokázat případnou vzniklou škodu…

Podle mého názoru máte 3 možnosti:

  1. pokusit se ho ´dobrovolně´ přesvědčit, aby vám dar vrátil zpět, přestože by to nemusel vůbec udělat
  2. pokusit se nalézt ´důkazy´ o jeho protiprávním jednání s tím, že dar na vás vlastně vylákal
  3. auto vám vráceno nebude

Doplněna:

odkazuji na užitečné doplnění odpovědi – viz zdroj níže

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pro-standu-vraceni-daru