ratava

Darovali jste někdy něco muzeu..?

V mnoha městech začal tento víkend Mezinárodní den muzeí. Spousta z nich si tento den připomíná akcí zvanou Muzejní noc. Letošní MDM má podtitul Muzea pro udržitelnou společnost, ten loňský nesl motto „Muzeum tvoří sbírky a lidé“. Pomohli jste někdy -čímkoliv- „tvořit“ nějaké muzeum, ať už hmotným darem nebo jako dobrovolník při akci..? A účastníte se akcí spojených s tímto mezinárodním dnem..?

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano. Téměř padesát let se věnuji mineralogii, několika muzeím jsem věnoval či dlouhodobě zapůjčil celou řadu exponátů.

Další odpovědi
Klaproth

Ano. Při rekonstrukci baráku jsme na půdě našli korespondenci V.B.Třebízského. Je to v muzeu.

anonym

Nepomohla jsem nikdy žádnému muzeu, nemám nic, co bych jim darovala, leda samu sebe. Nevím, proč mě nechtěj. Bohužel ani jako dobrovolník jsem nepřispěla, já vlastně ani vůbec nevím, že něco takového je, myslím takovou akci že neznám.

Jan Kunčar

Kdysi jsme chtěli darovat starý šicí stroj muzeu v Mladé Vožici, ale napsali nám, že ho nemají od nás (Olomouc) jak přivézt, tak z toho nebylo nic. Škoda, byl to skutečně starý a fungující šicí stroj.

Děda Louda

Ondyno jsem v jakémsi náhlém pominutí smyslů věnoval jednomu z těchto ústavů nehorázně předražené vstupné.

Lamalam

Do muzea nikoliv, ale Národnímu filmovému archivu jsme věnovali z pozůstalosti po mém dědovi nějaké dokumentární filmy.