Avatar uživatele
ratava

Darovali jste někdy něco muzeu..?

V mnoha městech začal tento víkend Mezinárodní den muzeí. Spousta z nich si tento den připomíná akcí zvanou Muzejní noc. Letošní MDM má podtitul Muzea pro udržitelnou společnost, ten loňský nesl motto „Muzeum tvoří sbírky a lidé“. Pomohli jste někdy -čímkoliv- „tvořit“ nějaké muzeum, ať už hmotným darem nebo jako dobrovolník při akci..? A účastníte se akcí spojených s tímto mezinárodním dnem..?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, gecco před 3259 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Ano. Téměř padesát let se věnuji mineralogii, několika muzeím jsem věnoval či dlouhodobě zapůjčil celou řadu exponátů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Ano. Při rekonstrukci baráku jsme na půdě našli korespondenci V.B.Třebízského. Je to v muzeu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nepomohla jsem nikdy žádnému muzeu, nemám nic, co bych jim darovala, leda samu sebe. Nevím, proč mě nechtěj. Bohužel ani jako dobrovolník jsem nepřispěla, já vlastně ani vůbec nevím, že něco takového je, myslím takovou akci že neznám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Kdysi jsme chtěli darovat starý šicí stroj muzeu v Mladé Vožici, ale napsali nám, že ho nemají od nás (Olomouc) jak přivézt, tak z toho nebylo nic. Škoda, byl to skutečně starý a fungující šicí stroj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Ondyno jsem v jakémsi náhlém pominutí smyslů věnoval jednomu z těchto ústavů nehorázně předražené vstupné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Do muzea nikoliv, ale Národnímu filmovému archivu jsme věnovali z pozůstalosti po mém dědovi nějaké dokumentární filmy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek