Avatar uživatele
Illines

Darovali by jste organ,pro zachovani zivota druheho?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? aramah, iceT, anonym, briketka10, anonym před 4378 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pred hodne lety jsem se ptala u me obvodni lekarky, ze chci vyplnit registr darcovstvi. Ona mi ale rekla, ze darci jsme vsichni. Vyplnuje naopak ten, kdo si to po sve smrti nepreje. Snad se od te doby nic nezmenilo.
Co se tyce ted, za meho zivota ( ledvina , nebo nevim, co se da jeste darovat ) , tak bez rozmysleni mym synum , pozdeji vnoucatum .
Dale nekde vzadu blika jeste kontrolka , ze nesmim zapomenout na svoji sestru a jeji rodinu a pokud budu mit nevesty jake mam ted, tak asi i pro ty. Ale musely by me stale rozmazlovat jako dosud. !

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ahoj, Illines.
Pro blízkou osobu bych se nerozmýšlela a určitě bych do takové transplantace šla. Zvlášť, když jsem byla mladší a zdravá.
Dnes bych velmi pečlivě zvažovala, zda by darování právě mých orgánů někomu ještě prospělo. Ale to je nejspíš omezeno z lékařského hlediska věkem.
Darovat orgány cizí osobě, to bych velmi pečlivě zvažovala. Třeba u ledviny bych si musela být opravdu skálopevně jistá, že ledvina, která mi zůstane, bude stačit na celý organizmus.
V případě klinické smrti bych byla ráda, kdyby právě mé orgány někomu pomohly, nebo dokonce někomu zachránily život.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ak tie moje opotrebované zvyšky pomôžu inému, kto ich viac potrebuje. Počítam aj tak, že po mojej smrti tie moje súčiastky použijú.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

priznam se,ja ne.ale kdybych strasne milovala,nebo slo o me vlastni dite,ktere nemam,asi urcite bych nazor zmenila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek