Avatar uživatele
Registrovaný

Darovací smlouva - platná či ne?

Zajímalo by mě jestli je platná darovací smlouva,když je podepsaná na matrice a není ještě vložena do katastru?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Podepsaná smlouva je PLATNÁ a tudíž je i vymahatelná.

Ale vlastnictví k nemovitosti (která je předmětem smlouvy) přechází na nabyvatele až pravomocným vkladem do katastru nemovitostí.
(§ 133/2 občan.zákoníku)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t2.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.