Verča88

Darovací daň? Kdy se platí a kdy ne?

Děda bymi chtěl přenechat pozemek a převést ho formou darovací daně. Ale budu platit daň? Dočetla jsem se že pokud je to mezi pŘíbuznými v přímé linii tak ne, ale jsem v ní? ze zákonu tomu nerozumím :(

Nejlepší odpověď
Sůwa

Osvobození od darovací daně se na tento případ vztahuje, ale ať to děda moc dlouho neodkládá, protože se chystá změna. Formulář na darování pozemku snadno najdeš po zadání do vyhledávače hesla „darování pozemku“. Smlouvu můžete sepsat doma včetně návrhu na vklad do katastru nemovitostí. Zaplatíte pouze 2× 30,– za ověření podpisů a 500,– za vklad. Ideální je podávat na poště, kde mají czek point, ověří podpisy, prodají kolek i zajistí odeslání doporučeně.
http://www.vzo­ry.cz/vzory/ne­movitosti-a-byty/darovaci-smlouva-darovani-nemovitosti/