DAROVAC9 SMLOUVA NA BYT

Dobrý den,mám dotaz…matka mi chce darovat byt,tak se chci zeptat co musí darovací smlouva všechno obsahovat a jestli je možnost někde najít formulář…děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Darovací smlouva musí být písemná a nejlépe s ověřeným podpisem.
Dárce na straně jedné, obdarovaný(á) na straně druhé.
Jelikož se jedná o darování nemovitosti, měl by být vypracován znalecký odhad ceny nemovitosti.
Po obdarování podat daňové přiznání, kde uvedete i skupinu-dcera a podle ceny z odhadu se vyměří, ale spíše nevyměří daň.

Další odpovědi
Jakub

Jedna z možností je na této adrese.

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/vzory_prav­nich_smluv/da­rovaci_smlouva_na_ne­movitost_vzor_zdar­ma_ke_stazeni_na­lezitosti_daro­vaci_smlouvy.htm

Jambalaya

Doporučuji nechat si smlouvu vypracovat někým, kdo se tím zabývá. U bytu to není tak jednoduché, musí se popsat společné prostory, velikosti, podíly a tak dále, rozhodně se do toho nepouštějte sám, pokud to chcete mít rychle. Smlouva „musí“, ne že by měla být ověřeně podepsána, jinak ji katastr nezapíše. Znalecký posudek mít nemusíte, protože nic nedaníte. Přiznání k dani darovací nepodáváte neboť se jedná o osvobozený převod mezi příbuznými. Finanční úřad vás však může vyzvat k podání v případě nějakých nejasností.