annas

Dárcovství krve…Řadíte se mezi bezplatné dárce krve?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Ne, krev jsem nikdy nedaroval(a).

A ani nemůžu, kvůli nízké váze. Já jsem se svojí váhou spokojená, žádné vitamíny mi nechybí, dlouho jsem nebyla nemocná – imunitu mám výbornou … ale nemám kg nad limit no …

Další odpovědi
dědapetr

Dříve ano, ale teď ze zdravotních či jiných důvodů nemůžu

Dřív to bylo pravidelně.

tom004

Dříve ano, ale teď ze zdravotních či jiných důvodů nemůžu

12×,a stačí.

arygnoc

Dříve ano, ale teď ze zdravotních či jiných důvodů nemůžu

no prostě věk.

jelikož mám vcelku vzácnou krevní skupinu (A2B-), daroval jsem i plazmu a erytrocyty.

Jednou i kostní dřeň.

Alesh

Uvažuji o tom, ale ještě jsem se neodhodlal(a).

Furt se k tomu nemůžu dokopat, za což se opravdu stydím! Jinak dárcovství za peníze už není dárcovství (od slova dar – darovat), jestli se za něj bude platit, bude to jen další dopad dnešní ubohé doby. Důsledkem budou nalhané zdravotní stavy „dárců“ ze skupiny feťáci, bezďáci apod.

Deli

Ne, krev jsem nikdy nedaroval(a).

Chtěla jsem, ale stačí mi drobný chir.zákrok s menší krevní ztrátou – a dva měsíce doplňuji železo, jsem bledá a taková na nic.

Manžel ale daruje, má už stříbrnou Janského plaketu.

quentos

Uvažuji o tom, ale ještě jsem se neodhodlal(a).

tatínek je pravidelným dárcem, takže jednou se jím asi inspiruju – kdysi mi při jednom odběru řekli, že prý mám „šlechtickou krev“. Vědět, že ta šlechtická krev může jednou někomu zachránit život, musí být skvělý pocit – jen se odhodlat.

anonym

Krev jsem daroval(a) jen jednou, dvakrát.

Tak závažná problematika by možná zasloužila důležitou variantu – nabídl jsem dárcovství, ale nesplnil po rozboru některý z požadovaných parametrů.
P.S.Další viz diskuze.

Andělé

Ne, krev jsem nikdy nedaroval(a).

Protože krev darovat nemůžu. Prodělala jsem v 5 letech těžkou žloutenku.
Ale rok jsem jezdila na Plazmu,kterou platili. Mohla jsem za peníze dětem koupit více jídla…

anonym

Ne, krev jsem nikdy nedaroval(a).

anonym

Ano. Jsem pravidelný dárce.

Jikra

Dříve ano, ale teď ze zdravotních či jiných důvodů nemůžu

GM

Ne, krev jsem nikdy nedaroval(a).

DusanOrlik

Uvažuji o tom, ale ještě jsem se neodhodlal(a).

Natee

Uvažuji o tom, ale ještě jsem se neodhodlal(a).

Musí to být skvělý pocit, že já ztratím půl dne odběrem a někomu tím třeba zachráním život.. =)

ProDarce.cz

Kromě dobrého pocitu z toho, že pomáháte zachraňovat lidské životy, můžete jako dobrovolní dárci krve získat i mnoho benefitů. Většina měst nabízí dárcům krve MHD zdarma nebo s výraznou slevou. Můžete využít slevy na sport, nákupy, vstupenky apod. Na webu http://www.Pro­Darce.cz naleznete seznam benefitů z celé ČR a další užitečné informace o dárcovství krve.

anonym

Nechci zase někoho rozlítit, takže se jen nesměle zeptám. Nás ještě učili spisovný tvar psaného „nemohu“. Změnila se od té doby pravidla?

Kerberus

Vývojové tendence – pravidla připouštějí tvary infinitivní moci i moct, při časování pak obě varianty – mohu i můžu.

Kerberus

Bohužel, anketa další varianty nepřipouští. Vybírám jen ty nejzákladnější.

anonym

Já jsem přece napsal o neproveditelném nastavování, ale uvážlivějším strukturování.
Body občas a 2× se daly vyjádřit – daroval jem nepravidelně, napište kolikrát a kdy, do jednoho bodu a zbývající pak využít na další.
Při vší úctě, očekával jsem konstruktivní odpověď a nikoliv alibistickou.

Kerberus

Počítám do desíti … Možná se daly některé otázky sloučit …