BENYTA

Dárcovství krve – chci svou krev prodat, ne darovat, poradíte?

Při pohledu na jehlu se mi dělají mžitky, ale vzhledem k tomu, že nemám a výhledově nebudu mít práci, vymýšlím způsoby, jak těch 2020kč měsíčně – existenční minimum – trochu dopumpovat. Zde jsem našla, že za plazmu se platí 400kč, a může být odebraná dvakrát měsíčně. A jak je to s krví?
Doplňuji:
Díky všem.
Kosáku, upírům jí neprodám, tolik jí zas nemám.
Do Rakouska to mám z Rakovníku poněkud z ruky, spíš do Německa.
Spoléhala jsem na to, že mám k.s. AB, která je v populaci v 5%. Jenže zas jí tolik není třeba, nejde kombinovat, jako nulka.
A hlavně převládá ta fobie z jehel…zeptám se své praktické doktorky…stalo se mi jednou, že při plánovaném odběru mi „ztuhla krev v žilách“, čtvrt hodiny na odběr – jehla v žíle a tři kapky…

Nejlepší odpověď
kosaaaak

No vidiš to, já byl kdysi – jednou a dali mi jen tatranku, dva banány a nějakej blbej vodznáček.
Za krev je to prej némlich to samý jako za plazmu, takže 4 stovky, i když slyšel jsem že zas poslanci plánujou nějaký vopičárny, podle kterejch by se mělo dostávat za krev a plazmu maximálně 150Kč, takže by sis měla pospíšit.

Jinak taky existujou mezi námi jistá podivná individua, tedy nevím jestli i v ČR ale v USA o nich bežel jeden dokumetární pořad, kteří se skutečně živí krví. Těm by se to eventuelně pak dalo přes e-bay střelit i dráž.

Další odpovědi
tom004

Obrať to.Prodáš ji za X peněz.Jednou ji,nedej příroda,Ty ,nebo někdo z blízkých bude potřebovat.Nebude to problém,pokud zaplatíš za jednu „konzervu“(500ml),t­řeba 500X.Na jednu operaci,budu počítat minimum 2 litry krve(4 „konzervy“).Nebudeš na to mít,je nám líto, .....odběr sis také nechala zaplatit. ☹

anonym

Čeští dárci jezdí už řadu let do Rakouska, kde jsou veškeré odběry placené za podmínek nesrovnatelných s našimi.
Dokonce už příhraniční transfůzky žehrají nad dramatickým poklesem dárců.
Doplňuji:
Krev nedostává dárce a vyžaduje zvláštní režim skladování.
Takže případné hypotetické spekulace o kupčení s krví na e-bay, jsou nejen scestné, ale navíc diletantské, egoistické a zaslepeně chvastounské.

Nikkol

já jsem kdysi darovala krevní destičky a za to se platí víc. tehdy mi dali asi 1200Kč.

Deli

Krev můžete darovat asi 3× (žena) nebo 4× (muž)do roka, odběr za 500,–. Uvažují ale, že to sníží na 160,–.
Bezplatní dárci krve mohou darovat kdykoli po uplynutí 3 nebo 4 měsíců, ty placené si transfuzní stanice zve, jen když je nutně potřebuje.
Myslím, že na tom nezbohatnete.

Plazmu darovala naše známá, zdravotní sestra, postavili si za to (snad ještě za socialismu nebo hned po r.89) chatu, ale odnesla to na zdraví, má ho dost podlomené a vypadá o 20 let starší, než je.

hanulka11

Kdybych osobně mohla darovat/jakože nemohu/ tak bych si za ni nikdy peníze nevzala…protože nevím kdy budu já nebo někdo z rodiny potřebovat.

Ella

zkus tu plasmu – tam máš na Hradčanský 400 jistých – nevyčerpává to tolik organismus.
Hele ale když máš strach z jehel, tak se spíš koukni po nějaké brigádě, to by nebyl takový stres jako se pokaždý bát jehly, ale je to na tobě, že jo :) Jinak v Rakovníku v Nemocnici taky odebírají krev, ale jestli ze to platí, to netuším…

Prosím ostatní, aby nepsali „darovali krev, plasmu a bůhvíco a něco si za to koupili“ to není dárcovství, to je prodej :/ dárcovství je bez zisku…

BENYTA

Reakce na Toma004
Naprosto mi nedošly tyto souvislosti – jsem pitomá – teď si „vydělám“ 400kč za odběr a na podzim mi mají vyndat z ramena šroub…nedošlo mi, jak je to sobecké – pravda, ta bída je zoufalá – hanulko, máte úplnou pravdu…