Pokročilý

Dárcovství

Chtěl jsem se zeptat co všechno je možné ze sebe darovat. Jsem pravidelným dárcem krve, ale chěl bych toho ze sebe dát víc ( dokut jsem mladý a zdravý a vůbec můžu). Můžou se různé dárcovské odběry kombinovat, třeba krev můžu darovat min. jednou za 3 měsíce, můžu mezi tím dát ještě něco?? Co jaký odběr obnáší a kde se dá na to zeptat a zaregistrovat se?
Doplňuji:
O peníze mi nejde, stačí mi pocit, že jsem někomu pomohl nebo s pomocí mé krve někdo nezemřel. Finanční odměny beru jako takový příjemný ale ne důležitý bonus.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Vím, že se může darovat krevní plasma. Krevní plasma je část krve, která se využívá zejména při výrobě léků. Jednorázově je odebráno maximálně 800 ml. Dárce je při zákroku napojen na separátor, který odděluje plasmu od zbytku krve. Ta je posléze dárci vrácena společně s fyziologickým roztokem, který plasmu nahradí. Plasma se v těle rychle obnovuje, proto je možné ji darovat každý týden.Za dárcovství můžete dostat okolo 400 kč.
Dále také můžete darovat sperma. Za tento druh dárcovství si můžete vydělat okolo 1200 kč.Výše příspěvků se v jednotlivých centrech liší. Nutné je však projít náročným výběrem, protože muži mívají často nekvalitní sperma. U mužů je to katastrofa. Jen jeden z deseti je v pořádku.
Určitě je také možné darovat kostní dřeň, ale je to bolestivé a já osobně o tom více nevím.
Ježtě bych chtěla podotknout, že ženy mohou darovat svá vajíčka (oocyty) a za tento čin dostat okolo 15 000 korun.
Nejsem si jistá, zda Vám jde o peníze, ale najde se hodně lidí, kteří rádi pomůžou a uvítají i finanční odměnu.
Patrně se toho najde ještě víc a určitě se můžete informovat u svého lékaře.

Jinak co se týče zbytku Vaší otázky, řekla bych, že stačí, když si do vyhledávače např. na seznamu zadáte co chcete daraovat a nějaké větší město v okolí Vašeho bydliště. Jste-li třeba z Prahy nebo okolí a chcete zkusit např. darování krevní plazmy, mělo by stačit zadat "darovaní krevní plazmy praha",zkusit rozkliknout určitá centra, která Vám to najde a tam byste se měl dozvědět všechny další potřebné informace .;-)

Stříbrný

Darovat můžete ,krom krve ,spermatu i některé orgány.Nevím jestli to náš zákon připouští.Darujete-li ledvinu,nevím,jestli budete psát tak hrdě"jsem naprosto zdráv".
Já bych tuto myšlenku konzultoval s lékařem.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.