Veerdi

Daňové přiznání a úřad práce

Chtěla jsem se zeptat,jak je to s daňovým přiznáním,když manžel byl od ledna do 12.května evidován na úřadu práce a od 12.května je zaměstnaný.Uvádí se do daňového přiznání i příjem z ÚP?A pokud ne,jak je to se slevou na poplatníká?Odečítá si jí celou,nebo jen poměrnou část,kdy byl zaměstnaný?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Příjem z ÚP se nazapočítává, odpočet-sleva se počítá za celý rok.

Další odpovědi
panenka

Pokud byl váš manžel od 12 ledna do 12 května na ÚP a podáváte daňové přiznání zajdite si na ÚP a poproste je aby vám vyjeli papír který pak dáte do daňového přiznání jeho zaměstnavatel mu pak vystaví potvrzení o zdanitelných přijmech od toho nástupu k tomu zaměstnavately do konce roku 2010 ten dejte taky do daňového přiznání