Avatar uživatele
Registrovaný

Daňové přiznání

Zákon o spr. daní a popl. říká, že je nutno podat daňové přiznání ke dni před rozhodnutím o úpadku a sestavit mimořádnou závěrku. Pak také při prohlášení konkursu (když není spojen s úpadkem), tzn. při změně dispoziční oprávnění nutno také podat DP.A teď § 277/4IZ - správce sestaví mezitimní závěrku při prohlášení konkursu.Je možné podat DP a neudělat mimořádnou závěrku? Jsem z toho jelen, ocením všechny odkazy a odpovědi. Děkuji předem

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Z čeho jste jelen? :-)

Já to vidím docela jasně. Pokud děláte DP, tak MUSÍTE současně udělat ´účetní závěrku´.

§ 277/4 IZ
Jde-li o dlužníka, který vede účetnictví (...), sestaví insolvenční správce ke dni předcházejícímu dni, kterým nastanou účinky prohlášení konkursu, mezitímní ÚČETNÍ ZÁVĚRKU(...)

----------

§ 40b/1 zákona o správě daní
Při insolvenčním řízení je daňový subjekt povinen podat(...)DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ(...) za část zdaňovacího období, která uplynula do dne předcházejícího účinnosti tohoto rozhodnutí(...)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/spravadani/c ast3.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.