=)

daňové přiznání

celý rok 2009 jsem byla zaměstnancem a od 1.2.2010 jsem evidovaná na ÚP.to si musím podat přiznání sama? žádné jiné příjmy jsem neměla něž mzdu.zvýhodnění daní na děti uplatňuje manžel.co potřebuji od bývalého zaměstnavatele k vyplnění přiznání? předem díky za srozumitelnou odpověď

Odpovědi
standa

Daňové přiznání (DP) se podává za rok 2009, takže skutečnost, že jste od únoru 2010 nezaměstnaná, nemá na (ne)podání DP žádný vliv.

Pokud jste v roce 2009 neměla jiné příjmy než od zaměstnavatele, tak DP podávat NEMUSÍTE, ale můžete.

Důvodem pro podání DP je dosáhnout stavu, kdy stát bude muset vracet část daně, kterou jste během roku zálohově zaplatila. Což může nastat tehdy, když uplatníte nějaké slevy nebo nezdanitelné položky typu (zaplacené pojistné na životní nebo důchodové pojištění, poskytnuté dary, bezplatné darování krve, zaplacené úroky z úvěru na bytové účely, členské příspěvky odborům, atd.)

Pokud žádné výše zmiňované odčitatelné položky nemáte, tak DP nepodávejte.