dudu

Daňová správa postrádá celkem 119 miliard, komu z nás tyto nedoplatky přebývají?

Ke konci roku 2011 daňová správa měla nejvíce nedoplatků u daně z přidané hodnoty, a to 68,7 miliardy korun. Objem nedoplatků u DPH loni stoupl o pětinu, tedy nejvíce ze všech daní. Nedoplatky u daně z příjmu právnických osob stouply o devět procent za 19,1 miliardy korun. Naopak u daně z příjmu fyzických osob podnikatelů nedoplatky mírně klesly na 14,3 miliardy ko­run.

I když občanské nedoplatky daní poklesly, přiznejte se „bídní červové“, kdy a o kolik jste posledně na daních ošidili pana Kalouska? Také jsem nedávno zvlčil a nechal si přivézt tunu kompostu za 300 korun s formankou ve výši sedm stovek, přičemž jsem se s dopravcem /bývalým spolužákem/ předem disktetně shodl, že faktura nebude obsahovat DPH.
Dodnes se sice trápím výčitkami, ale třeba na dnešek jsem spinkal docela v pohodě a kupodivu mne neobtěžovaly ani případné noční můry…

Nejlepší odpověď
mosoj

Dudu dnes jsem si jel pro léky kolem satelitního městečka a tam na kopci koukaly nějaké daně ze země ani mně nepozdravily. Nejsou to ony ?

Další odpovědi
anonym

Já tedy panu Kalouskovi nějakou korunu pošlu, aby mu nechyběly peníze. Ale protože ho nemám ráda, víc než 5 korun to nebude. Co může chtít taky po důchodkyni, že? Však už mi naznačil, že si do budoucna mát utáhnout nejen opasek, ale raději i „mašli“, tak na něj budu „hodná“ taky jen do míry svých možností.
Zcela zodpovědně zde ale prohlašuji, že parchant (-i), co nás všechny tímto způsobem okrádají o peníze, by to s okamžitou platností měli přestat dělat …
No, a to zase budeme v háji. To bychom byli okamžitě bez „politické scény“ a našla by se určitě další, ještě peněz lačnější smečka, která by jenom vystřídala tu nynější.
Já fakt nevím, co se s tím dá udělat. Kdyby ale začaly konečně platit zákony, možná by se s tím ani nic dělat nemuselo.

Drap

Devadesát devět jich mám šikovně ulitých, ale kde je těch zbývajících dvacet miliard, fakt nevím.