Daně za dárcovství krve …

Chtěl bych se zeptat kolik bych měl dostat vráceno na daních za krev když sem měl v loňském roce 4× odběr což je 8000,–.
Děkuji za odpověď..

Odpovědi
ReHu

To záleží va níce faktorech.
Standa by asi věděl více.
Myslím, že na daň.přiznání se to píše jako dar. Ta suma 8000 Kč se vlastně odečítá od základu daně.
Ale s tím ještě souvisí i mzda za celou směnu, pokud jsi zaměstnanec atd.
Myslím, že asi 300 Kč? Je to jen hrubý odhad.

standa

Již jsem zde dnes odpovídal na obdobnou otázku (viz zdroj)…

Bez bližších znalostí o všech zdanitelných příjmech, o výši zaplacených záloh na daň, o případných slevách na dani ap. nelze říci ZDA a KOLIK vám bude FÚ vracet.

Mohu vám však sdělit, že v případě, že uplatníte zmiňované 4 odběry, pak bude vaše daňová povinnost NIŽŠÍ o 1.200 Kč (15% z 8.000 Kč) než-li v teoretickém případě, že byste tyto odběry neuplatnil.

Ale kolik bude činit vlastní daňová povinnost a zda vám FÚ bude něco vracet nebo Vy budete muset něco doplácet, tak to nelze z otázky vůbec odvodit 🙂

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uleva-na-dan