Avatar uživatele
Bronzový

Daně?: Loni jsem měl 2 krátkodobé práce na dohodu o provedení práce a 1 DPČ. U dvou jsem měl podepsané tzv. Prohlášení.

Zároveň jsem OSVČ. Musím do daňového přiznání uvést i ty tři smlouvy viz výše? Předem díky!
Doplňuji:
O všechno se staral zaměstnavatel (na papíry jsem levej). Protože jsem student, tak tam jsou nějaké slevy... Vím, že mi říkali, že DPP je výhodnější, že mi z ní zbyde více peněz... Takže už to nikam uvádět nemám, ano?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Pokud jste měl některé příjmy zdaněné, tak je již do daňového přiznání zahrnovat není třeba. Do daňového přiznání musí být zahrnuty příjmy, u kterých daň sražena nebyla.
Doplňuji:
U studenta je to jasné, daň byla sražená jako tzv. srážková. Tento příjem už nikam uvádět nemusíte.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Zdravím,
podle zákona O daních z příjmů máte celkem tři příjmy, a to OSVČ (§7) a u ostatních se domnívám, že budou spadat do §6.

Domnívám se, že můžete mít podepsané Prohlášení jen u jednoho druhu příjmu a ostatní budete muset zdanit.

Pokud si nejste jistý v tom, co uvést do daňového přiznání, bude dobré, obrátíte-li se přímo na svého správce daně.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.