Avatar uživatele
Fidel

Daně?: Loni jsem měl 2 krátkodobé práce na dohodu o provedení práce a 1 DPČ. U dvou jsem měl podepsané tzv. Prohlášení.

Zároveň jsem OSVČ. Musím do daňového přiznání uvést i ty tři smlouvy viz výše? Předem díky!
Doplňuji:
O všechno se staral zaměstnavatel (na papíry jsem levej). Protože jsem student, tak tam jsou nějaké slevy… Vím, že mi říkali, že DPP je výhodnější, že mi z ní zbyde více peněz… Takže už to nikam uvádět nemám, ano?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Fidel

Zajímavá 0 před 4425 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud jste měl některé příjmy zdaněné, tak je již do daňového přiznání zahrnovat není třeba. Do daňového přiznání musí být zahrnuty příjmy, u kterých daň sražena nebyla.
Doplňuji:
U studenta je to jasné, daň byla sražená jako tzv. srážková. Tento příjem už nikam uvádět nemusíte.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lotty

Zdravím,
podle zákona O daních z příjmů máte celkem tři příjmy, a to OSVČ (§7) a u ostatních se domnívám, že budou spadat do §6.

Domnívám se, že můžete mít podepsané Prohlášení jen u jednoho druhu příjmu a ostatní budete muset zdanit.

Pokud si nejste jistý v tom, co uvést do daňového přiznání, bude dobré, obrátíte-li se přímo na svého správce daně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek