daně a úvěr na dům

Dobrý den,vzala jsem si úvěr na koupi domu a nyní při přiznání daní odevzdávám formulář z banky o úvěru svému zaměstnavateli. Zaměstnavatel po mě však požaduje i kupní smlouvu a výpis z katastru, což je pro mě nepochopitelné. Musím tyto informace poskytnout, aby mi bylo z daní odečteno? Je to ze zákona povinné? Děkuji H.

Odpovědi
standa

ÚČETNÍ POSTUPUJE SPRÁVNĚ !

Musíte prokázat spojitost úvěru pouze s vaší osobou, resp. s nemovitostí, která je pouze ve vašem vlastnictví…

Pokud se chcete maspchisticky prohrabat v příslušných ustanoveních zákona o daních z příjmu, tak se podívejte níže na odkaz ve zdroji a pozornost zaměřte na ustanovení § 15, odstavce 3 a 4

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t1.aspx