oslíček

Daně a jejich placení

Prosím, když daruji nemovitost synovi budu platit darovací daň?děkuji

Nejlepší odpověď
simir

Darovací dan bude platit vas syn

Další odpovědi
standa2

DAROVACÍ DAŇ neplatíte ani jeden z vás.

Tuto problematiku řeší Zákon č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí.

Osvobození od placení jednotlivých daní je pak upraveno v § 19 a 20 tohoto zákona.

  1. Od daně DĚDICKÉ je osvobozeno nabytí majetku děděním, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II. skupině.
  2. Od daně DAROVACÍ je osvobozeno bezúplatné nabytí majetku, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II. skupině.
  3. Od daně z PŘEVODU nemovitostí je osvobozeno mnoho úplatných i neúplatných převodů… konkrétní příklad je nutné dohledat v ustanovení § 20 zákona.