Avatar uživatele
Registrovaný

Daně a jejich placení

Prosím, když daruji nemovitost synovi budu platit darovací daň?děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Registrovaný

Darovací dan bude platit vas syn

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

DAROVACÍ DAŇ neplatíte ani jeden z vás.

Tuto problematiku řeší Zákon č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí.

Osvobození od placení jednotlivých daní je pak upraveno v § 19 a 20 tohoto zákona.

1) Od daně DĚDICKÉ je osvobozeno nabytí majetku děděním, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II. skupině.

2) Od daně DAROVACÍ je osvobozeno bezúplatné nabytí majetku, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II. skupině.

3) Od daně z PŘEVODU nemovitostí je osvobozeno mnoho úplatných i neúplatných převodů... konkrétní příklad je nutné dohledat v ustanovení § 20 zákona.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.