DANA EXEKUCE A JEJI PROMLCECI LHUTA

dobry den
mela bych dotaz,byl my stanoven platebni rozkaz na uhrazeni dluhu a to v r. 1993,zake byl vloni stanoven exekutor,kde se my z dluzne castky 8 200 vyhouplo na 48 000,povereny ex.jiz vymozil 36 000,ale z nejakeho duvodu byl odvolan .Dnes jsem obdrzela ,ze my na zbyvajici castku byl stanoven novy exekutor,ale i s dalsim navysenim co mohu proto udelat dekuji za pomoc

Nejlepší odpověď
Fidel

Přesně nerozumím zadání, ale pokud vám soud vyměřil platební rozkaz v roce 1993 a exekutor zahájil řízení až v roce 2010, tak jste na koni, protože promlčecí doba u rozsudku (a tedy i platebního rozkazu) je 10 let od vykonatelnosti rozhodnutí… Ale ještě si to ověřte.

Další odpovědi
nanule

Nic. Leda tak se s nim domluvit na splatkach a zaplatit. Kazdemu poverenemu exekutorovi vznika narok na odmenu a naklady, tak to holt je.