Dan z prodeje bytu

Dobrý den, pokud bych prodala byt, kolik procent z ceny bytu se plati dan z prodeje nemovitosti? Plati se tato dan i v pripade, ze budu kupovat novou nemovitost?

Odpovědi
Rocky

Dobrý den, daň je 3% a platí ji ten kdo prodává a vždy je to s te vyšší částky, záleží jestli je prodejní cena vyšší nebo odhadní cena, ale dá se dohodnout že to bude platiti kupující, ale to jsou už věci dohody mezi Vámi.

Děda Louda

Mimo daň z prodeje (správněji z převodu) nemovitosti musíš ještě odvést daň z příjmu.