Cindy

Daň z příjmu PO

Popište mi prosím, o jaké položky mohu snížit daňový základ u PO a zda jsou tam také nějaké slevy na dani..

Nejlepší odpověď
standa

ZÁKLAD DANĚ lze snížit o položky vyjmenované v ustanovení § 20/8 zákona o daních z příjmu (viz zdroj).

Jedná se o různé dary pro různé příjemce…, min.hodnota jednotlivého daru je 2.000 Kč a celkový objem všech darů nesmí překročit 5% daňového základu

SLEVU NA DANI lze uplatnit například za:

  • zaměstnance se zdravotním postižením (§ 35)
  • zřízení registračních pokladen (§ 35/6,7)
  • poskytnutí příslibu investiční pobídky (§35a, § 35b)

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t3.aspx

A určitě můj výčet není konečný a na nějakou ´specialitku´jsem zapomněl.

Ale doporučuji si vzít k ruce formulář daňového přiznání, kde je pamatováno na jakékoli snížení daňového základu či poskytnutí slevy nápovědou v příslušných řádcích formuláře…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t2.aspx