Cindy

Daň z příjmu PO

otázka ke zkoušce- daň z příjmu PO: Co je možno odečíst ze základu daně a co od vypočtené daně.Stejná otázka u daně z příjmu FO.. Poraďte, děkuji..

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Domnívám se, že ze základu daně můžeš odečíst skoro všechno co připouští zákon. Od vypočtené daně jen zaplacené zálohy na daň.

Další odpovědi
panenka

Ze základu daně je možné odečíst
jiné daně, cla, dávky nebo poplatky,
spotřební daň,
daň z elektřiny, daň ze zemního plynu a některých dalších plynů a daň z pevných paliv,
dotace k ceně,
vedlejší výdaje, zejména náklady na balení, přepravu, pojištění a provize
při poskytnutí služby i materiál přímo související s poskytovanou službou,
při poskytnutí stavebních a montážních prací spojených s výstavbou, změnou dokončené stavby, nebo v souvislosti s opravou stavby, konstrukce, materiál, stroje a zařízení, které se do stavby jako její součást montážními a stavebními pracemi zabudují nebo zamontují zkrátka vše

standa

I.
daň z příjmu FO

  1. ze základu daně lze odečíst „nezdanitelné části“ nebo „odčitatelné položky“ :
  • dary
  • úroky
  • penzijní a životní připojištění
  • odborové příspěvky
  • úhrady za další vzdělávání
  • příspěvky na vědu a výzkum
  1. od vypočtené daně lze pak odečíst tyto slevy či daňová zvýhodnění:
  • sleva na poplatníka, na manželku, na studenta
  • daň.zvýhodnění na děti
  • sleva na poživatele inval.důchodu
  • osvč si dále mohou uplatnit slevy:

-- na zdrav.postižené zaměstnance
– při zavedení reg.pokladen
– při poskytnutí příslibu investičních pobídek

  1. od daně po slevách/zvýhodnění se pak odečítají:
  • sražené či zaplacené zálohy

II.
daň z příjmu PO

🙂 tak tuto pasáž nechám ostatním odpovídajícím 🙂