aaaaa

Daň z příjmu FO

Dobrý den, potřebuji udělat daňové přiznání dceři, která část roku studovala na VŠ, pak byla evidována na ÚP a od 8/10 je zaměstnaná. Zaměstnavatel vystavil potvrzení o výši příjmu, kdy na ř.1 a 2 je příjem 38899,–, na ř. 6 je 13 228,– a na ř. 8 je 52 127,–, Na r. 12 je nulová daň. Je to možné, aby zaměstnavatel neodvedl žádnou daň?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Ano, je to možné, pokud je příjem nízký. Pokud vaše dcera nemá jiný příjem, pak přiznání vůbec nepodávejte. Není proč.

Další odpovědi
fablen

Dobrý den, možné to je určitě neboť měla v zaměstnání zřejmě velmi nízký hrubý příjem. Musela by mít mzdu více než cca 10.300/měsíc, aby ji vznikla vůbec nějaká daň ze mzdy.

arygnoc

zaměstnavate DAŇ NEODVÁDÍ, odvádí pouze tzv. zálohu na daň (proto se vlastně daňové přiznání provádí).
Je možné, že po odečtení všech položek vznikla tzv. nulová záloha na daň, co ale neznamená, že nevznikla povinost daň zaplatit.