Avatar uživatele
Bronzový

Daň z příjmu.

Dobrý den. Před 6lety jsem koupila od města byt,nikdy jsem tam nebydlela,ale jen pronajímala.Asi rok byl prázdný.Teď jsem ho prodala a zaplatim daň z nemovitosti.Nevíte někdo jestli musím také zaplatit daň z příjmu? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

DAŇ Z PŘÍJMU za prodej nemovitosti PLATIT v tomto případě NEMUSÍTE.

V ustanovení § 4/1.b) zákona o daních z příjmu, které pojednává o "osvobození od daně" je pro tyto účely uvedena lhůta alespoň 5 let mezi nabytím a prodejem nemovitosti, ve které nebydlíte.

btw. kdybyste zde bydlela, tak se tato lhůta zkracuje na 2 roky

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.