gnr54

Daň z příjmu.

Dobrý den. Před 6lety jsem koupila od města byt,nikdy jsem tam nebydlela,ale jen pronajímala.Asi rok byl prázdný.Teď jsem ho prodala a zaplatim daň z nemovitosti­.Nevíte někdo jestli musím také zaplatit daň z příjmu? Děkuji.

Nejlepší odpověď
standa

DAŇ Z PŘÍJMU za prodej nemovitosti PLATIT v tomto případě NEMUSÍTE.

V ustanovení § 4/1.b) zákona o daních z příjmu, které pojednává o „osvobození od daně“ je pro tyto účely uvedena lhůta alespoň 5 let mezi nabytím a prodejem nemovitosti, ve které nebydlíte.

btw. kdybyste zde bydlela, tak se tato lhůta zkracuje na 2 roky