Avatar uživatele
Pokročilý

Daň z nemovitosti

Dobrý den,

koupili jsme nový byt v minulém roce (12/2010). Musíme za něj již platit daň?

Pokud ano:

Dnes je poslední den k podání daně z nemovitosti (+ 5 dní "pro opozdilce"). Existuje někde na internetu polopatický návod pro výpočet daně, abych nemusel stát fronty na finančním úřadě?

Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý
 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Doporučuji přímo daňový portál MFČR viz odkaz.

Zdroj: https://adisepo.mfcr.cz/adistc /adis/idpr_epo/epo2/form/form_ uvod.faces


Avatar uživatele
Zlatý

Ještě bych upozornil na situaci, která mohla teoreticky nastat, protože jste byt kupovali v prosinci, a to zda byla vaše nová nemovitost zapsána do katastru ještě do konce roku 2010.

Pokud se tak nestalo, tak DNES (31.1.2011) NEMUSÍTE podávat daňové přiznání, ale musíte tak učinit nejpozději do 3 měsíců po povolení vkladu do katastru.
(§ 13a/10 zákona o dani z nemovitostí - viz zdroj)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dan_z_nemovi tosti/cast3.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.