Daly by se špejle, které by se nalámaly na menší kousky přes ořezávátko ořezat, tak aby z toho vznikly domácí párátka?

Jedná se o jednu technickou záludnost viz text, čili to nepodceňujte předem než odpovíte. ;)

Když už vím, že jdou díky této stránce ořezávat voskovky, tak by mě zajímalo jak si to poradí se špejlama. Teoreticky by to neměl být problém vzhledem k faktu, že ořezávátko si s dřevem poradí nejlépe, ale nejsem si jistý zrovna tím průměrem, jelikož špejle je opravdu tenká a tak by se mohla lámat?

A taky důležítý detail! Póoozor, protože na konci ořezávátka je přece čast zůžená, tak na její hranici je přece prostor pro tuhu kde to ořezko pak už jako neořezává, aby tudy mohl vůbec prolést hrot té tužky. Co když by zrovna tou malou dírou propadla právě ta špejle a skoro vůbec by se díky tomu nemohla ořezat?

Párátko má být ostré, aby se tím dalo vybrakovat ze zubů i ten nejmenší zbytek jídla zpoza stoliček atd, páč je to někdy dost nepříjemné. ;)

Odpovědi
Drap

Párátko moc na ořezávátku ořezávat nejde. Tak malý průměr nevede ořezávátko dobře. Lze to udělat lépe a rychleji nožem.

iceT

Pokud bys chtěl nalámané naostřené špejle používat jako párátka, musel bys napřed mít mezi zuby dost prostoru, aby se ti tam ty špejle vůbec vešly. Ta špejle co mám doma, má v průměru tak milimetr,možná i víc a mám i silnější.
Mám zato, že aby ti to fungovalo, musel bys ty špejle obrousit, ztenčit po celé délce a na jednom konci je zbrousit do hrotu.