arygnoc

Další úvaha o původu e. coli. Ještě pochybujete?

Když vědci v německé Institutu Roberta Kocha dekódovali genetickou stavbu kmene O104, zjistili, že je odolný všem následujícím antibiotikům a jejich kombinacím:

• penicillins

• tetracycline

• nalidixic acid

• trimethoprim-sulfamethoxazol

• cephalosporins

• amoxicillin / clavulanic acid

• piperacillin-sulbactam

• piperacillin-tazobactam

Navíc tento kmen O104 má schopnost produkovat speciální enzymy, které mu dodávají to, co by se dalo nazvat „bakteriální superschopnosti“, technicky známé jak ESBL.

„Extended-Spcectrum Beta-Lactamases (ESBL) jsou enzymy, které mohou být produkovány baktérií a učinit je odolnou vůči cefalosporinům, jako ceufuroxim, cetofaxim a ceftazidim – to jsou nejužívanější antibiotika v mnoha nemocnicích“, vysvětluje Agentura ochrany zdraví v UK.

K tomu má tento kmen O104 navíc dva geny – TEM-1 a CTX-M-15, před nimiž se „chvějí lékaři již od 90. let,“ jak píše The Guardian. Proč se lékaři před nimi chvějí? Protože jsou tak smrtelné, že u mnoha jimi nakažených lidí dojde ke kritickému selhání orgánů a oni prostě zemřou.

Jak se bioinženýrsky vyrábí superbaktérie

Jak tedy přesně dojde k tomu, že vznikne kmen baktérií odolný vice než tuctu antibiotik v osmi různých kategoriích léků, obsahující dvě smrtelné mutace genů plus schopnosti enzymu ESBL? Je skutečně jenom jeden způsob, jakým se to může stát (a jeden jediný) musíte vystavit tento kmen e. coli všem osmi třídám antibiotických léků. Obvykle se to nedělá najednou, samozřejmě: nejprve ji vystavíte penicilínu a vezmete přeživší colonie, které jsou odolné penicilínu. Pak je dále vystavíte tetracyklinu. Přeživší kolonie jsou nyní odolné jak penicilínu, tak tetracyklínu. Pak je vystavíte sulfaléku a posbíráte přeživší kolini, a tak dále. Je to proces genetické selekce, prováděný v laboratoři, za účelem požadovaného výsledku. Takto vznikají některé biozbraně vyráběné americkou armádou ve Ft. Detrick, Maryland.
I když skutečný proces je trochu složitější, závěrem je, že vytvoření kmene bakterie e. coli, který je odolný osmi třídám antibiotik, vyžaduje opakované a vytrvalé vystavování těmto antibiotikům. Je sktuečně nemožné si představit, jak by k tomu mohlo dojít samo od sebe v přírodním světě. Například, kdyby tato baktérie pocházela z jídla (jak nám tvrdí), kde potom získala všechny tyto odolnosti vůči antibiotikům, když je faktem, že na zeleninu se antibiotika nepoužívají?
Když vezmeme v úvahu genetické důkazy, které nyní stojí před námi, je těžké si představit, jak by se toto mohlo odehrát „divoce“. Zatímco resistence na jedno antibiotikum je běžná, vytvoření kmene a. coli odolného osmi různým třídám antibiotik – v kombinacích – prostě popírá zákony genetické permutace a kombinace v přírodě. Jednoduše řečenu, tato superbaktérie e. coli nemohla vzniknout přirozeně. A zbývá tedy jediné vysvětlení, odkud může pocházet: z laboratoře.

celý článek: http://hygiena­.gastronews.cz/ze-by-tohle-byla-prava-tvar-e.coli

Ještě stále pochybujete o velkém testování?
Anebo se jedná o teroristický útok na Evropu?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Co k tomu dodat.Pořád to jsou jen doahady.To že to je uměle vyrobené s tím bych i souhlasil,ale takových laboratorně vytvořených virů je mnoho.Většina pro bojové účely.Ovšem co to způsobilo že ten vir zautočil a jak se dostal ven zatím nikdo neví.

Další odpovědi
anonym

Ja nechci strasit ( ale ja muzu – jsem sama strasidlo ) , ale myslim si , ze to je opravdu nova teroristicka " zbran " – a nejen pro Evropu. ☹ -iv-

hanulka11

Nevěřím, já si zeleninku dávám a kdybych tu náhodou zmizela ,tak víte proč.......

venkovan

Taky může dojít k přirozené změně – třeba se setkaly různé bakterie několika lidí a prokřížily se tak, jak jsou.
Pokud původ pochází epidemie z farmy, celkem bych viděl za reálnou možnost práce nějakého přistěhovalce na černo, nedostečná hygiena takového člověka, průsak bakterií do vody a o zábavu je postaráno.
Já se raději počkám na konečné zjištění než na konspirace. Už sám velký náčelník ČR říká, že stále nové druhy organismu vznikají.

žolik

nevím jestli je tohle vytvořeno úmyslem někomu uškodit,nevěřím že je puvod zelenina,ale už toho jsme slišelí tolik že lidi mají strach jíst co měli radi,moc tomu nevěřím.

Zdroj: žolík