Pavel.369

Další úloha…matematika

„Neznám přístupový kód do oddělení pro ošetřovatele. Jediné, co vím je, že je to čtyřciferný kód, který začíná cifrou, která se nachází na 2013. místě za desetinnou čárkou v čísle 20/13, a pokračuje následujícími čísly. Myslíte, že byste na ten kód přišli?“
Poradíte, PROSÍM?

Nejlepší odpověď
Bobík147

Vyděl si 20/13, zjistíš, že desetinná místa se periodicky po šesti opakují. Každá perioda se tak uzavře každých šest míst, nejblíže 2013. místu se uzavře na 2010. místě. Pak si jednoduše odvodíš, co je na 2013. místě a zapíšeš další číslice.

Další odpovědi
Awe

můj mozek je asi offline :D čumím na to,čtu dokola a vůbec nemám páru o co go :D