koninecek1

Další matematický úkol… xD

Potřebuji vypočítat poměr barev přičemž:
Jsou tři plechovky barev, bílá, červená a modrá. Každá obsahovala 4 litry barvy. Rozložil si je vedle sebe. Potom postupoval takto: 1 l bílé bsrvx přelil z 1. plechovky do 2. plechovky s červenou barvou a směs dobře promíchal. Pak 1 l této směsi přelil do 3. plechovky s modrou barvou a opět promíchal. 1 l směsi z třetí plechovky vrátil do druhé, promíchal a 1 l směsi v druhé plechovce vrátil do pvní. Takto získal v první plechovce barvu požadovaného odstínu. Jaký je poměr barev v pvní plechovce? (poměr má být v pořadí bílá:červená:modrá)

Nejlepší odpověď
chudst

Kdyz to nevite, malujte si to. Na tohle neni potreba zadna matika.

=============­========

  1. 1 l bílé bsrvx přelil z 1. plechovky do 2. plechovky s červenou barvou a směs dobře promíchal.
  1. plechovka 3B
  2. plechovka 1B+4Č = 5X //nova barva
  3. plechovka 4M

=============­========

  1. Pak 1 l této směsi /X/ přelil do 3. plechovky s modrou barvou a opět promíchal.
  1. plechovka 3B
  2. plechovka 4X
  3. plechovka 4M+1X = 5Y // dalsi nova barva

=============­========

  1. 1 l směsi z třetí plechovky vrátil do druhé, promíchal
  1. plechovka 3B
  2. plechovka 4X+1Y = 5Z // Opet nova barva
  3. plechovka 4Y

=============­========

  1. 1 l směsi v druhé plechovce vrátil do pvní.
  1. plechovka 3B+1Z = FŇ //Posledni konecna barva
  2. plechovka 4Z
  3. plechovka 4Y

A ted si zpetne dohledejte, co znamena X, co znamena Y a dostanete finalni Z, z cehoz urcite i pomery barev.