polak

Další matematický úkol.I s popisem prosím.

Z7–I–1
Součin číslic libovolného vícemístného čísla je vždy menší než toto číslo. Pokud
počítáme součin číslic daného vícemístného čísla, potom součin číslic tohoto součinu,
poté znova součin číslic nového součinu atd., nutně po nějakém počtu kroků dospějeme
k jednomístnému číslu. Tento počet kroků nazýváme perzistence čísla. Např. číslo 723
má perzistenci 2, neboť 7 · 2 · 3 = 42 (1. krok) a 4 · 2 = 8 (2. krok).
• Najděte největší liché číslo, které má navzájem různé číslice a perzistenci 1.
• Najděte největší sudé číslo, které má navzájem různé nenulové číslice a perzis-
tenci 1.
• Najděte nejmenší přirozené číslo, které má perzistenci 3.
I s řešením prosím.
Doplňuji:
asi ne ty taky soutěžíš

Nejlepší odpověď
iq

V sobotu se mi fakt nechce počítat,navíc myslím že jsem nepochopil úplně zadání,ale ztrapnit se tu můžu,protože mne nikdo tady nezná:-))))
*91
*42
*155
155*=25, 2*5=10, 1*0=0
Teď se dívám,že je to pro základní školy:-))))Tak sem někdo rachle hodte správnou odpověď ať vím jak to je…
Doplňuji:
To Mosaj:
Myslím,že sis jen špatně přečetl zadání,u prvních dvou je napsáno nejvyšší a 125 má perzistenci pouze 2:
125=10, 1*0=0

Další odpovědi
mosoj

Frštenz nicht !!

Koukám že to mám obráceně, ale pro zajímavost nechám. to c by mohlo být správně.

  1. 19
  2. 24
  3. 125

No já má mám 125 menší tak jak je to ?

Doplňuji:
Holt ten 60. ročník Matematické olympiády neuděláme !
polaku, co ty na to ?

Aydee**

Podľa mňa, je to u tej 1 každé číslo, ktoré nemá ako posledné číslo 0 Napríklad:
1 000 001 .. Musí to mať len jeden krok .. znamená, že jse výsledok 1. kroku nedá už ďalej násobiť.

Kyblík

těžko může být 2. 42 = 4*2=8=2 není perzistence 1 !!!

gamka

Výsledek je jasný je to 9876543201–9.8.7.6.5.4.3.2.0.1–0 to je výsledek