Monigue

Další čaást testu

Ahoj poslední dobou mě hrozně baví logické a matematické testy. Na logiku jsem vždy byla takže 90 procent vím,ale počítac část nikdy ☹ . Mám v testu jednu slovní úlohu,a nějak se nemůžu dokopat k výsledku..Nevíte?

1)Prvním potrubím přitéká do nádrže 75 hl vody za hodinu, druhým potrubím 1,25 litrů vody za sekundu. Vypočítejte, o kolik procent více nebo méně vody přitéká za jednotku času do nádrže druhým potrubím než potrubím prvním.

Nejlepší odpověď
Andreas

Nejprve si převeď vody na stejné jednotky (litry) a poté čas na stejné jednotky (sekundy). Následně už jen spočítáš procenta – kudy teče vody více dáš 100 procent a dopočítáš o kolik méně procent je to druhé…