quentos

Další bota v nedokonalém soutěžním systému?

No považte – jak je možné, utkat se s jedním týmem během jednoho MS DVAKRÁT?! (Jako my teď s Ruskem?)
Taky máte pocit, že ten systém je opravdu mimořádně pošahanej?

Nejlepší odpověď
anonym

Nemám ten pocit,protože jsme se mohli setkat i třikrát! Záleží na výsledcích v základní skupině,v čtvrtfi­nálé i v semifinále!

Další odpovědi
venkovan

Bývaly doby, kdy každý hrál s každým a potom podle bodů a skóre byl vítěz.
Bylo to jako v lize, a víc tento systém odrážel nasazení mužstva na mistrovství. Takto stačí malá chyba a zaváhání a kvalitní mužstvo je mimo hru.
Proto mne už ty mistrovství tak neberou – kdo je mezi 6 nejlepšími je vítěz i poražený. A jedno na kterém místě – často je to totiž o chvilce štěstí či smůly.

Terryle

Ono to o moc jinak udělat nejde… systém mi nepřijde pošahanej. I když je fakt, že vzpomínám s určitým sentimentem i na systém, kdy se hrávaly dvě semifinále a dvě finále… taky to mělo svůj půvab. Ale to je už spíš vzpomínkama na to největší hokejový nadšení.

anonym

Celý to je pošahaný-jedinkrát prohrát a mít bronz.?Souhlas!

Alesh

Tak chytrej umí bejt kde kdo, ale navrhnout něco opravdu smysluplného málokdo.
Osobně si nemyslím, že by sen systém byl špatný. Eliminace hraní 2× i možnosti, že při prohrání jen jednoho zápasu bude tým bez medaile (prohraje čtvrtfinále, předtím vyhraje vše), může jen systém kdy bude dominantní hraní na skupiny každý s každým. V extrémním případě jedna velká skupina. To by ovšem znamenalo, že:

  1. Je 16 týmů tedy celkem 120 zápasů (jestli to správně počítám), kdo by to zorganizoval sehrál atd.?
  2. „Finále“ by se sehrálo třeba už v prvním kole, tj. že pozdější vítěz se utká v prvním kole s pozdějším vicemistrem.
  3. V posledním kole třeba někdo vyhraje a přesto bude muset čekat, jestli někdo porazí jejich přímého konkurenta. Čili, že např. o zlatu nerozhodne posledním zápasem mistr, ale jiné dva týmy svým zápasem. Suma sumárum si nemyslím, že návrat k tomuto systému by byl prospěšný.

Oproti tomu máme dnešní systém kombinací hraní ve skupinách a následné play-off.
Dnešní systém:

  1. V základní skupině se odfiltruje jen opravdu největší pleva (3/4 postupují).
  2. Následuje čtvrtfinálová skupina, kde se odfiltrují další plevy, postupují 4/6 … ať mi nikdo netvrdí, že to nefunguje?
  3. Čtvrtfinále hrané křížem (1–4, 2–3) eliminuje případné výkyvy v úrovni skupin. Samozřejmě se může stát, že už to nebude úplně odpovídat předešlým výsledkům. Ale je třeba si uvědomit, že:
  4. na týmy doléhá stres, že vypadnou
  5. systém play-off je divácky atraktivnější
  6. světová špička (těch 8 týmů, co postoupily) je vyrovnaná a může se stát cokoliv
  7. systém je pro všechny stejný
  8. o čem by se pak žvanilo u piva …

anonym

????? 🙂 🙂 Vysvetleni necham na ostatnich – lepsich se vyjadrujicich a lepsich proficich .. 🙂