lukas.zmizik

dalo by se této pravdě o výbuchu ve Frenštátě věřit nebo je to jen jedna z konspiračních teorií?

http://dronty­blog.txt.cz/clan­ky/107968/fren­stat-jak-to-bylo

Protože kdyby to pravda byla, znamenal by to velký obrat v mé hlavě ohledně názoru na česká média a společnost celkově.
Doplňuji:
Nesouhlasím s tím, že každý dlužník si za svou situaci může sám.
Takto jednat nemá níkdo právo, ale člověka to psychicky zničí a pak to jde samo… Rozhodně nemůžeme člověka dohnat psychicky do takového stavu, že už mu nic jiného nezbude, než že se z toho zblázní a pak udělá takovou blbost… a ještě pak říct, že za to může jenom on.

Nejlepší odpověď
Drap

Co je na tom konspirativního. To můžeme u každého dluřníka najít někoho kdo za to může, pokud se na to budeme dívat takto. Především si však za svou situaci může sám. V podobně těžkých situacích se každý den ocitne spousta lidí a přesto jim to nedává právo dělat takovéto akce a ohrožovat život ostatních.

Další odpovědi
cochee

Ale tím pádem je vše v pořádku, ne? Blažek uhořel spolu s celým barákem, což je jeho trest za způsobený výbuch. Ty tři malé děcka (tři, šest a deset roků věku) uhořely, což je trest za to, že se ožíraly a zhulovaly v té Večerce, to je také trest jejím nenažraným rodičům, za to, že pod vidinou peněz odhlasovali tu večerku a ty ryby na kšeft. Ostatní dospělé oběti jakbysmet, ještě Blažkovi doj…ali okna a gumy u jeho plečky. Největší frajer je nakonec ten pořadatel falešné sbírky, ale i na něho dojde, přejede ho nějaký debil na přechodu. Takže co si bude kdo vyčítat?

:-O

Nebo jsem napsal něco špatně?

honza19hk

Dlužník si většinou za svoje dluhy může sám. To že to byl magor a vyhodil do vzduchu barák je věc druhá.

gepik

Taky si myslím, že ne každý si za dluhy může (třeba náš státní rozpočet a dluh), ale může být do dluhů vmanipulován a vehnán. Ale více mme mrzí, že proti podobnému jednání člověk nenajde obranu a zastání ani u lidí, kteří to mají v náplni(a v povinnostech) práce. Pak se není co divit, že se bezmocní a zklamaní lidé zblázní a berou do rukou mačety, pistole či plyn.