Hadej

Když budu dálkově studovat na SŠ a při tom chodit na brigády, budu mít stále status studenta střední školy, nebo už ne?

Když budu dálkově studovat na SŠ a při tom chodit na brigády, budu mít stále status studenta střední školy, nebo už ne? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
msi

Jestli studuješ dálkově, tak status studenta nemáš.. tzn. platis daně, nemáš nárok na slevy. To první řadě.

ivzez

Na střední škole jste žákem, nikoliv studentem.
__

Co míníte spojením „chodit na brigády“?

Zákoník práce nezná pojem brigáda. Budete-li někde pracovat, pak na základě
► pracovní smlouvy
► dohody o pracovní činnosti (DPČ)
nebo
► dohody o provedení práce (DPP)

V případě pracovní smlouvy statut studenta mít nebudete, v případě
DPČ nebo DPP za určitých okolností ano, za jiných ne.
(Bez konkrétních informací nelze odpovědět přesněji.)