KULICKA36

Dala jsem zamestnavateli vypoved dohodou,kterou prede mnou podepsal,ale druhy den mi dali 2mesicnu.Mohu i driv odejit?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne nedala! Dohoda je ujednání obou stran. Na něčem se dohodnem a nebo nedohodnem. Zde výpovědní lhůta neběží, pracovní poměr končí dnem, který si dohodnem. Zítra, za měsíc.
Tys mu dala výpověď a na tu se vztahuje 2 měsíční výpovědní lhůta.

Další odpovědi
ivzez

„Výpověď dohodou“ neexistuje.
Zaměstnavatel Vám pravděpodobně jenom potvrdil převzetí výpovědi.
Dohodu o rozvázání pracovního poměru (to není výpověď)
lze uzavřít jenom v případě, že s ní souhlasí obě strany.

_______

Výpověď na sebe váže dvouměsíční výpovědní dobu.
Nedodržíte-li ji, bude mít zaměstnavatel právo po Vás
vymáhat škodu, kterou mu způsobíte neomluvenou absencí.

_____

A jako bonus nejspíše přijdete i o nové zaměstnání, protože si
nový zaměstnavatel během zkušební doby najde spolehlivějšího
loajálnějšího zaměstnance (nikdo nestojí o zaměstnance, který
podrazí zaměstnavatele).

Quimby

No a co je s tou dohodou? Vždyť ji musíš mít ne? Pokud je podepsaná tak se řiď podle ní. Když jste rozvázali pracovní poměr, tak žádné další smlouvy(s poz­dnějším datem) už neplatí.