Bullner

Dala by se něčím nahradit skleněná filtrační tyčinka ?

Myslím tu na filtraci , ta kapalina co se má přefiltrovat se naleje na tu tyčinku , atd , dala by se něčím nahradit , např. tužkou ?

Odpovědi
gecco

Pokud ti ta kapalina tu tužku nesežere…
😉
Sklo se používá proto, že je poměrně inertní (není reaktivní) a dobře se udržuje v čistotě – tedy neovlivňuje složení roztoku.

cochee

Skleněnou trubičkou. V labině jsme ji zatavovali na obou koncích, ale není třeba. Najdi si v okolí prodejnu laboratorních potřeb. Jinak např. zdroj, ale lepší je kamenná prodejna – tyčinka je korunová položka, poštovné by ji nechutně prodražilo.

Zdroj: http://www.la­boratorni-potreby.cz/ostatni-sklo/tycinka-otavena-/