Tw!st

Dal by se teoreticky nainstalovat windows na smartphone ?

Dal by se teoreticky nainstalovat windows např xp na smartphone ? nemyslím teď žádný mod nebo firmware… ty nové smartphony s čtyřjádrem, 3gb ram atd by to teoreticky měli utáhnout ne ?
Doplňuji:
no to je vlastně pravda… ale myslím že už to někoho taky muselo napadnout a už to naprogramoval, spíš mě zajímá jak by se ovládal ? myš se připojit k telefonu nedá, a na doteky by se musel ještě zvlášt naprogramovat, a navíc např co klávesnice… dát ve windows klávesnice na obrazovce, no to by nebylo nejlepší

Nejlepší odpověď
anonym

Nejde o to, že by droidy „neutáhly“ Win, ale o to, že jde o proprietální HW, pro který (pravděpodobně) nemají Win ovladače…
Pokud bys drivery doprogramoval, nebyl by problém rozběhnout libovolný OS na libovolném stroji.
Doplňuji:
…"že už to někoho taky muselo napadnout "…
No – možné to je – ale kromě nějakého ´hračičkování´ pro to není důvod…
😉

Další odpovědi
Roman71

Hlavní problém s instalací na Smart Phone je odlišná architektura. Android běží na architektuře Arm a tu jaksi Microsoft nepodporuje. Musel by v tom Smart Phone být bezpodmínečně nějaký ten Intel Atom. Windows Mobile má jádro psané pro Intel architekturu.