dmatejek777

Dal by se přežít volný pád v autě na beton, např. z 30 m? Proč to většinou nikdo nepřežije?

Odpovědi
mosoj

Nepočítal jsem to, ale pokud je to 70 km v hod. Je to obrovská rychlost na jednostranný čelní náraz. Většinou se pasažérovi utrhají vnitřnosti a on sám bývá povrchově nezraněn.
Na silnici, pokud nenarazí třeba do stromu se ta kinetická energie likviduje pomaleji ( deformace karoserie, tření o vozovku apod.) a dráha dojezdu je delší. Pokud narazí do překážky je to jako ten volný pád. Pokud je to čelní střet vozidel je to ještě horší neboť se kinetická energie sčítá z obou vozidel.
Doplňuji:
Hlavní příčinou smrti v těchto případech jsou ale ty utrhané vnitřnosti. Ony totiž nemají bezpečnostní pás.

arygnoc

svojou úvahou ste sa dotkol Chucka Norrisa.

ten to nieže prežije, ale betón opäť premení v pôvodné zložky a z auta dopadom vytvorí umelecký artefakt.

anonym

Nevím, odkud čerpáš info, že „to většinou nikdo nepřežije“ – nárazová rychlost by byla okolo 70 km/h, tedy relativně běžná těžká nehoda.

Drap

Určitě dal, záleželo by ovšem také na typu auta a na tom, jak je konkrétní auto bezpečné. Dalším faktorem je vhodné upoutání řidiče.

cochee

Tak si zkusmo spočítej rychlost, jakou má takové padající auto v okamžiku kontaktu s betonem a uvědom si, že veškerá kinetická energie se v tu chvíli promění v energii jinou, která má za následek strukturní změny jak auta, tak osob v autě, pro lepší představu si dále uvědom, že jde o totéž, jako kdybys tím autem jedoucím onou vypočtenou rychlostí narazil do betonové zdi…