martin14

Dal by se mozek využívat na sto procent?

Nejlepší odpověď
Pájo

V reálném světě většinou z ničeho nedostnete 100%. Hlavně v biologických strukturách.

Další odpovědi
Drap

Ještě na to nikdo nepřišel jak to udělat. Pokud by se ti to podařilo, máš zaručenou nobelovu cenu.

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-clovek-vyuziva-jen-hodne-malou-cast-kapacity-mozku

slad08

Myslím, že nejspíš ne. Mozek dělá spoustu funkcí, o kterých ani nevíme, ale kdyby fungoval na 100%, byl by to mazec.

Redog

Podstatě nám mozek funguje na 100%, ale mi otom ještě nevíme :)

lexx

Ono by stačilo 50% a začneš hromadně vytvářet objevy, vynálezy a v patnácti letech jsi univerzitní profesor. Citát: inu, všichni nemohou být geniální, to by bylo na světě tolik moudrosti, že by se každý druhý z toho zbláznil (voj.Josef Švejk).

Deli

Přečtěte si knihu o dianetice od Rona Hubbarda. Ten se tomu věnuje, ale tak dalece, abych Vám na Vaši otázku přesně odpověděla, to zas nastudované nemám.

Podle mne by pak člověk „jel“ tak, že by nestíhal běžné věci, jako vytřít, uvařit, pohrát si s dětmi či jen tak lenošit. Takže by ho to brzy možná paradoxně zabilo.

terinka123

jeste se na to neprislo

odpověď1414

Zdravím..myslím že kdyby jsme využívali 99% mozku už by jsme neměli vlastnosti typu…láska,tou­ha,milování a prožívání okamžiků byli by jsme jako roboti. Nejspíše by jsme necítili ani bolest a když by to bylo 100% tak by jsme zmizeli a byli prostor ..to je jen má teorie můj názor na toto téma:)…

kapka

Já znám lidi, kteří mozek na 100% využívají. Ale jen při zabijačce. Je to celkem pochoutka. 😁

Kerberus

Kapko, máte pravdu. Ale dávno, dávno již tomu… Jde opravdu o pochoutku.