bolak

Dají se v němčině vyslovit čísla jinak než tím jedním způsobem?

Třeba 21 ein und zwanzig, dá se i zwanzig und ein nebo jakkoliv jinak?

Nejlepší odpověď
quentos

řekl bych, že ne. Možná maximálně v nějakém nářečí.

Další odpovědi
MK44

Pokud Vám nějaký Němec bude chtít sdělit nějaké dlouhé číslo, například telefonní, trvejte na tom, aby ho odříkal po jednotlivých cifrách. Jinak se z toho po..... 😉
Jinak viz Quentos.
Doplňuji:
Germán je totiž schopen vychrlit např:

siebenundsechzichnu­llvierundfuen­fzigachtsechsun­dsechzig

Řešení rébusu:
… Falls ich mich nicht geirrt habe.

PaNdA^

Podle mne, nejspíš ne.. Jak píše quentos..Tak v nářečích možná..Ale spíše ne :)

gagaga

casto se tu ale setkavam , kdyz nekdo chce napr. klic od skrinky , nebo hot. pokoje .. nebo .. ja si ted nemuzu vzpomenout na co jeste .. :)
tak se casto ( jak kdo ) pouziva : Zwei Eins
nebo : 338 ( c. pokoje ) Drei Drei Acht ..

  • iv-