Fazzz

Dají se rajčata pěstovat bez skleníku volně na zahradě?

Nejlepší odpověď
Drap

Dají a úspěšně se u nás pěstují i na polích. V horských podmínkách může být sice problém s dostatkem tepla a slunce, ale pokud zvolíme vhodný termín výsadby, tak se dá říct, že dozrávají na celém území republiky. Samozžejmě na jihu Moravy jsou podmínky nejlepší.

Další odpovědi
anonym

Dají se pěstovat na poli a na novojicku jich bratr mívá každoročně celou plantáž. Sazenice se musí předpěstovat a ven vysadit až po „třech zmrzlých“. Vždyť i na zahrádkách rostou trajčata volně a ne pouze ve foliovnících nebo ve skleníku.

www

Dají a je to většinou v našich podmínkách nejlepší, nejpřirozenější způsob pěstování!

anonym

Samozřejmě že dají, akorát bude záviset na lokalitě, na Šumavě, nebo v Krkonoších by jich asi moc nebylo.

Deli

Já je tak pěstuji. Normálně na záhonku. Větší úspěch jsem ale měla loni s odrůdami, které plodí malinkatá rajčátka, dozrálo jich víc.

Pájo

Dají se pěstovat i v Krkonoších, musí se jim ale pomoci. Úplně všechny nám na sklonku léta nedozrála, ale mívali jsme úrodu vždy velice slušnou.
Sázeli jsme je do nadzemního (tmavě hnědou barvou natřeného) dřevěného „truhlíku“ (š: x h: x v: / 2,50 × 0,60 × 0­,45 m), ten se postavil ke zdi, do které se opíralo po delší část dne slunce (tmavě natřená zeď je nejlepší), musela se dobře vyvazovat – k tomu sloužil lehký laťkový rám, který se dal potáhnout fólií.