Chase

Daji se opravit fotky z iphonu?

Mám iPhone 4 a mám poškrábané sklíčko fotoaparátu, takže fotky jsou takové rozmazané, mléčné. Dáji se fotky nějak opravit ? Aby nebyly tak hnusné. Vím, že si můžu nechat vyměnit kryt, ale já bych potřeboval zlepšit kvalitu fotek, které už mám vyfocené.
Doplňuji:
Takto fotky vypadají.. Takové rozmazané.

http://clip2n­et.com/s/7gLqV8

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud jsou na fotkách vidět nějaké vady způsobené optikou, tak se to dá poměrně pracně odstranit pomocí retušovacích nástrojů editoru. Obvykle postačí klonovací razítko.
Doplňuji:
Fotku jsem prohlédla, to nejsou vady optiky, ale jak píše kolega, půjde nejspíš o zapatlaný objektiv. S tím už teď asi nic neuděláš, pro příště si vyčisti skla.

Další odpovědi
Shaohao

v rychlosti jsem neco malo zkusil, vysledek http://www.ima­gehosting.cz/i­mages/previeb­mb.jpg

negativni efekt je ten ‚noise‘ ovsem kompletni montazi, retusi by se to dalo vyresit, ale to je ovsem prace na hodiny

mosoj

S tímhle nic neuděláš. To ale nevypadá ale na škrábance, spíš na upatlaný objektiv. Zkus ho vyčistit a vyleštit.

anonym

kdyby fotografie nebyla tak zničená JPEG kompresí, dal by se použít třeba v editoru GIMP filtr Doostření který by se se uplatnil částečným výběrem jen na levou půli fotky a výsledek se prolnul s pravou, bylo by to však hodně náročné a jak říkám vyžadovalo by to kvalitnější data, JPEG který si poslal je na úrovni pixelů zničený tak že doostření by účinkovalo na samotné jpeg fragmenty spíš než na žádoucí kresbu v obraze.