Danča84

Dají se odstranit kachličky ze sádrokartonu, aniž by se cokoli z toho poškodilo, když lepidlo už zaschlo? Jak? Děkuji

Manžel nalepil obklady úplně příšerně, nesedí spáry, nenavazuje vzor co má navazovat přes dvě kachle a vůbec to je takové celé „zprasené“, ale nechtěl to předělat. Tak že bych dokoupila jen nezbytné minimum listel (bude potřeba je znovu nařezat jinak) a pustila se do opravy té hrůzy sama… Jenže než k tomu budu mít za několik dní příležitost, lepidlo už bude tvrdé:-( Jedná se o kousky cca 1mx10cm a 50×50cm, ostatní sedí. Děkuji
Doplňuji:
Desky (zelené, do vlhka) jsou natřené latexo-asfaltem, na to už rovnou kachličky s lepidlem.

Nejlepší odpověď
tom004

Špatně,by to šlo,ze zdi,a stejně,by k nějakému poškození došlo.Ze sádrokartonu,to považuji,za nemožné.A,jestli je,podklad napenetrován,tak,ně­co zničit,budete mu­set.

Tak,to,už si vůbec netroufnu odhadnout výsledek.Podle mého,budete muset,při opatrném odstraňování,„o­bětovat“ obkladačky.Budu držet,hodně palečků.

Další odpovědi
RQLM

hmm obávám se, že kachličky popraskají v každém případě… pokud je to jakkoliv možné, sundejte to ještě teď

omlouvám se, spíše musím reagovat na do očí bijící odpovď toma…

tome, proboha, co to je za smršť čárek ve Vaší odpovědi? vždyť to vůbec nemá žádnou logiku!