tyrox

Dají se některé součastky z notebooku přeoperovat do mojeho PC?

Chtěl jsem se zeptat jestli se dají některé součastky z Notebooku přeinstalovat do mojeho PC.Tedy moje sestra zničila svůj notebook tím ,že ho polila nějakým juicem ,ale byla postižena jen zakl. deska ,chci se tedy zeptat jestli se dá harddisk a procesor přeoperovat do mojeho pc nebo to není možné předem děkuji za odpověd .Uživatel Tyrox

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Harddisk by teoreticky šel, ale přes nějakou redukci, protože komponenty pro stolní PC má jiné rozměry.

taky je otázka zda nemá harddisk v notebooku jiné konektory zda půjde připojit na SATA ve stolním PC, optě by byla třeba nějaká redukce

DVD mechanika z notebooku do stolního PC to jsem redukci neviděl.

CPU má NTB a deskop PC zcela rozdílné. U notebooku jsou CPU, grafika, optimalizovány na nižší výkon, kvůli chlazení a spotřebě energie.

takže jednoduše někdy jo a někdy ne. Nejjednoduššejší je to s pevným diskem

RAM je taky rozdílná.

Pokud myslíte přendat HDD z jednoho notebooku do druhého to by mělo jít bez problémů, pokud není na disku nějaký speciální konektor, RAMM by taky neměl být problém pokud je to DD3/2/1 na obou notebookách stejná.

DVD mechanika by taky měla jít přendat bez problémů, pokud výrobce nepoužil nějaký speciální konektor.

Další odpovědi
Hlada

Jde to, procesor musí ovšem podporovat základní deska. V noteboocích se používají jiné typy. Spíš bych uvažoval o opravě. Kromě zalepené klávesnice by se nemělo nic jiného poškodit.